Burmistrz Robert Czapla napełnił społeczną lodówkę żywnością dla potrzebującychMakarony, kasza, ale też konserwy mięsne i rybne oraz przetwory warzywne trafiły dzisiaj do lodówki społecznej, która ustawiona została na tyłach siedziby Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. 3 Maja w Nowogardzie. W jej otwarciu, czy raczej zapełnianiu brały udział panie z OPS oraz burmistrz Robert Czapla, który tłumaczył, że z tego nietypowego źródła zaopatrzenia w żywność korzystać będą mogły przez 24 godziny na dobę wszystkie potrzebujące osoby. Prosi też pozostałych mieszkańców gminy, by nie pozostali obojętni i w lodówce zastawiali to, co jest im niepotrzebne.

- Wiele żywności wyrzucamy i marnujemy, a są osoby, które nie mają co jeść, są ubogie, samotne. I ta lodówka ma służyć właśnie temu, by szczególnie teraz, w tym trudnym zimowym okresie, nie były one głodne. Prosimy więc o pozostawianie tutaj tego, co jeszcze nadaje się do spożycia, w słoikach czy innych szczelnych opakowaniach, a potrzebujących pomocy o to, by brali tyle, ile im rzeczywiście jest niezbędne, by inni też mogli skorzystać. Mamy nadzieję, że lodówka będzie systematycznie napełniana i stanie się nie tyle lodówką miejską, co lodówką mieszkańców - mówił R. Czapla.

Lodówka ma być otwarta bez przerwy, o jest stan i zawartość na bieżąco dbać będą pracownicy OPS. Prosimy o przekazywanie informacji na ten temat osobom, którym bezpłatna żywność może być potrzebna.

Paweł Botarski