Menu główne

Kolejne maseczkiBurmistrz Nowogardu Robert Czapla kontynuuje zainicjowaną na początku kwietnia akcję wspomagającą mieszkańców naszej gminy w walce z epidemią koronawirusa. Już jutro tj. 19.05.2020r. po raz kolejny rozdawane będą maseczki ochronne dla potrzebujących mieszkańców wsi : Sąpolnica godz. 10:00: Strzelewo godz. 11:00 oraz Trzechel godz. 12:00 na terenie placów zabaw - boisk sportowych. W porozumieniu z sołtysami i zgłoszonym przez nich zapotrzebowaniem na tereny wiejskie zostanie przekazane 600 sztuk maseczek ochronnych.

Część z sołectw samodzielnie podjęła się szycia maseczek na swoim terenie dzięki chętnym wolontariuszkom. Pozostała część otrzyma maseczki już uszyte przez panie które dotychczas wspierały nas w tej akcji. Wszystkim za ofiarowaną pomoc składamy gorące podziękowania.

Przypominamy, że jest to już trzecia taka akcja zorganizowana przez burmistrza Roberta Czaplę. Dwie poprzednie odbywały się na Placu Wolności w Nowogardzie, gdzie ogółem udało nam się rozdać około 7400 maseczek ochronnych. Tak duże zainteresowanie świadczy o tym, że razem ponad podziałami możemy zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo. Maseczki są oczywiście, całkowicie bezpłatne ale jeśli chcą państwo wesprzeć nasz nowogardzki szpital zachęcamy do dobrowolnych wpłat na numer konta: nr konta: 75 9375 1012 4200 3753 2000 0010 BS Goleniów Oddział Nowogard. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców. Jednocześnie prosimy o zachowanie środków ostrożności, wszelkie informacje udzielane są przez sołtysów wsi.