Menu główne

HISTORIA

Stowarzyszenie “ZACZĄĆ NA NOWO ” jest organizacją pozarządową. Działalność oparta jest o społeczną pracę członków. Na jego czele stoi prezes Pan Tomasz Macul. Nasze szeregi tworzą ludzie różnych profesji i zawodów. Są wśród nas pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowogardzie, Kuratorzy społeczni i zawodowi z Sądu Rejonowego w Goleniowie, pedagodzy szkolni, przedstawiciele Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Goleniowie oraz przedstawiciele Komisariatu Policji w Nowogardzie i Goleniowie ludzie kreatywni, których połączyło przywiązanie do konserwatywnego systemu wartości.

Pierwsze spotkanie odbyło się w 27 października 2008r. roku, na które przyszły osoby, którym los osób biednych, niepełnosprawnych znajdujący się w trudnej sytuacji rodzinnej oraz działania na rzecz społeczności Gminy Nowogard, były bliskie. W dniu 31 grudnia 2008 roku otrzymano Wpis do Krajowego Rejestru Sądowego Stowarzyszeń, przez Sąd Rejonowy XVII Wydział Gospodarczy w Szczecinie. Stowarzyszenie nie prowadzi działalności gospodarczej.

Staramy się działać, tworzyć i dyskutować. Robić wszystko to w co wierzymy, ufamy, że działalność ta będzie służyć nie tylko nam ale również naszemu bliskiemu i dalszemu otoczeniu.

CELE

Główne cele Stowarzyszenia :

  1. Pomoc społeczna  w tym pomoc rodzinom i osobom  w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania  szans tych osób i rodzin.
  2. Prowadzenie działalności przeciwdziałającej wszelkim przejawom przemocy domowej.
  3. Inicjowanie i realizacja działań na rzecz osób niepełnosprawnych ze szczególnym uwzględnieniem ich integracji w środowiskach lokalnych.
  4. Działanie na rzecz zapobiegania marginalizacji osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, oraz wsparcie dla osób pozostających bez zatrudnienia i bezrobotnych.
  5. Działania zmierzające do zapobiegania uzależnieniom.
  6. Prowadzenie działalności edukacyjnej, opiekuńczej, wychowawczej wobec dzieci, młodzieży i ich rodzin.
  7. Aktywizacja zawodowa i społeczna środowisk wiejskich.
  8. Ochrona i promocja zdrowia.
  9. Promocja i organizacja wolontariatu.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO WSPÓŁPRACY Z NAMI. ZYSKUJĄC TWOJE WSPARCIE MOŻEMY ZROBIĆ JESZCZE WIĘCEJ DOBREGO DLA TYCH, KTÓRZY POTRZEBUJĄ POMOCY

Dane teleadresowe:
tel. (91) 39-26-289
fax. (91) 39-26-251
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.zaczacnanowo.prv.pl

Pliki do pobrania