Menu główne

SKORZYSTAJ Z PROGRAMU "DOBRY START"

Skorzystaj z programu „Dobry Start”. Dzięki temu raz w roku możesz dostać dodatkowe 300 zł dla swojego dziecka, które rozpoczyna nowy rok szkolny. Sprawdź, jak i kiedy złożyć wniosek. Jeśli chcesz złożyć wniosek, to zrób to online przez Emp@tię – portal Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, bankowość elektroniczną lub PUE ZUS Wniosek można również złożyć osobiście w urzędzie lub wysłać pocztą. Wnioski przez internet można składać od 1 lipca, zaś wnioski papierowe można składać w urzędzie od 1 sierpnia.

https://www.gov.pl/web/gov/skorzystaj-z-programu-dobry-start2

Kolejne maseczki ochronne dla sołectw !

Kolejne maseczkiBurmistrz Nowogardu Robert Czapla kontynuuje zainicjowaną na początku kwietnia akcję wspomagającą mieszkańców naszej gminy w walce z epidemią koronawirusa. Już jutro tj. 19.05.2020r. po raz kolejny rozdawane będą maseczki ochronne dla potrzebujących mieszkańców wsi : Sąpolnica godz. 10:00: Strzelewo godz. 11:00 oraz Trzechel godz. 12:00 na terenie placów zabaw - boisk sportowych. W porozumieniu z sołtysami i zgłoszonym przez nich zapotrzebowaniem na tereny wiejskie zostanie przekazane 600 sztuk maseczek ochronnych.

Część z sołectw samodzielnie podjęła się szycia maseczek na swoim terenie dzięki chętnym wolontariuszkom. Pozostała część otrzyma maseczki już uszyte przez panie które dotychczas wspierały nas w tej akcji. Wszystkim za ofiarowaną pomoc składamy gorące podziękowania.

Przypominamy, że jest to już trzecia taka akcja zorganizowana przez burmistrza Roberta Czaplę. Dwie poprzednie odbywały się na Placu Wolności w Nowogardzie, gdzie ogółem udało nam się rozdać około 7400 maseczek ochronnych. Tak duże zainteresowanie świadczy o tym, że razem ponad podziałami możemy zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo. Maseczki są oczywiście, całkowicie bezpłatne ale jeśli chcą państwo wesprzeć nasz nowogardzki szpital zachęcamy do dobrowolnych wpłat na numer konta: nr konta: 75 9375 1012 4200 3753 2000 0010 BS Goleniów Oddział Nowogard. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców. Jednocześnie prosimy o zachowanie środków ostrożności, wszelkie informacje udzielane są przez sołtysów wsi.

Bezpłatna aplikacja mobilna „Twój Parasol”

2020 04 20 parasol

Ośrodek Pomocy Społecznej - informuje o funkcjonowaniu bezpłatnej aplikacji mobilnej „Twój Parasol”, która stanowi praktyczne i skuteczne narzędzie umożliwiające uzyskanie wsparcia i niezbędnych informacji osobom doświadczającym przemocy w rodzinie. Aplikacja umożliwia również przesyłanie informacji o zdarzeniach przemocowych oraz możliwość kontaktu na adres e mail lub możliwość szybkiego wybrania telefonu alarmowego. 

Więcej informacji nt aplikacji uzyskają państwo pod linkiem https://twojparasol.com